Worek ze złotym nadrukiem "Oblicze Piękna"

Wykończenie:

  • szerokie sznurki z 8 mm granatowej bawełny z rdzeniem zapewniają wygodę noszenia;
  • metalowe oczka w odcieniu starego złota dodają elegancji jednocześnie stabilizują mocowanie i dopasowują je do twojej sylwetki;
  • wymiary worka standardowe, grafika została tak dopasowana, aby po zamknięciu plecaka nadal była dobrze widoczna;
  • materiał 100% bawełna -> grube granatowe płótno 290 g o splocie skośnym ; 
  • trwały nadruk złoty metalic wykonany w technice sitodruku.  

Opis projektu:

"Swym działaniem chcę znaleźć odpowiedź na pytanie: CZY PIĘKNO MOŻE ZBAWIĆ ŚWIAT? Traktuję przedstawienie Marii jako pretekst do porozmawiania o tym, co ogólnoludzkie, czyniąc portret osoby świętej jako przykład uświęcenia każdego człowieka. Szukam w tej kobiecie wewnętrznego piękna nie na zasadzie przedmiotu kultu, ale wydobycia już istniejącego sacrum. Chcę, by mural nie był dziełem skupionym jedynie na estetycznym doznaniu, ale poprzez kontemplację prowadził dalej do zadania sobie pytania: czy we mnie jest sacrum, czy traktuję swoje ciało jako świątynię? Czy szanuję je jako dane od Boga, zamiast je ubóstwiać lub poniżać? Widz zatrzymując się, by obejrzeć wręcz dekoracyjny mural, staje się uczestnikiem wewnętrznego procesu przemiany patrzenia na rzeczywistość. Chcę pozostawić przestrzeń do refleksji, nie narzucając jednoznacznie swojej wersji opowieści – stąd postać nie ma jednoznacznych emblematów religijnych – jej tożsamość można odkryć, wnikając w symbolikę ornamentów różanych i kolorystyki oraz skojarzenia z ikonicznym ujęciem portretu." - pisze autorka projektu Paulina Nawrot (mural można zobaczyć na FB: nawrotanka).

Projekt zrealizowany w ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Łodzi 2018.

Vera Icon

Paulina Nawrot jest członkiem i zarazem liderem Wspólnoty Twórców Chrześcijańskich Vera Icon - ogólnopolskiej grupy profesjonalnych artystów, dizajnerów oraz organizatorów i animatorów kultury. Nazwa Vera Icon wyraża ich pragnienie wpatrywania się w jedyny Prawdziwy Obraz, jakim jest Jezus Chrystus, Bóg Wcielony. Jako wspólnota misji zajmują się EWANGELIZACJĄ PRZEZ SZTUKĘ I TWORZENIE KULTURY (indywidualne i grupowe projekty, wystawy, akcje) oraz FORMACJĄ DUCHOWĄ TWÓRCÓW (organizacja rekolekcji adwentowych, wielkopostnych i wakacyjnych + cotygodniowe spotkania modlitewne w wybranych miastach Polski). Opiekunem duchowym wspólnoty jest o. Tomasz Biłka OP. (więcej o Vera Icon: www.veraicon.com.pl oraz FB: wspolnotaveraicon)

65,00 zł (brutto)

Produkty powiązane