• Wyprzedaż!

Pragnęłam żyć. Pamiętnik

Pozycja ukazująca udział kleru katolickiego w ratowaniu Żydów podczas okupacji hitlerowskiej. Autorka opowiada o swoich przeżyciach i o cudownym uratowaniu jej w czasie II wojny światowej przez ś.p. księdza Michała Kubackiego.

Fragment książki:

WSTĘP

Przed rokiem (1989), będąc z wizytą w Polsce, odwiedziłam Bazylikę Księży Salezjanów w Warszawie. Opowiedziałam wówczas o moich przeżyciach i o cudownym uratowaniu mnie w czasie II wojny światowej przez ś.p. Księdza Michała Kubackiego. Bazylika Księży Salezjanów była i jest dla mnie symbolem szlachetności i sprawiedliwości. Opisałam moje przeżycia i wydałam książkę po hebrajsku. Została ona także przetłumaczona na język niemiecki.

Chciałam, aby jak najwięcej ludzi wiedziało o znaczącym udziale polskiego kleru katolickiego w ratowaniu Żydów podczas okupacji hitlerowskiej. Dlatego cieszę się, że można tę książkę opublikować również w Polsce.

Napisana ona została w formie pamiętnika. Kiedy zaczynałam ją opracowywać, a było to krótko po wojnie, myślałam o odzwierciedleniu przeżyć, jakie towarzyszyły setkom tysięcy, a nawet milionom ludzi, dla których droga do obozów była często ostatnią drogą. Jednak uwagę swoją skoncentrowałam głównie na mojej walce o prawo do życia, prawo do istnienia. Książka jest bardzo osobista, dlatego nadałam jej tytuł: „Pragnęłam żyć”, który wierniej oddaje jej treść, niż proponowany „Ostatnia droga.

HALINA ASZKENAZY-ENGELHARD

Rozdział książki do przeczytania: Powrót do Warszawy.

Autor Halina Aszkenazy-Engelhart
Rok wydania 1991
Liczba stron 158
Format 125x195
Oprawa miękka

8,00 zł -70%

2,40 zł (brutto)

Produkty powiązane

Komentarze

Napisz swoją opinię

Pragnęłam żyć. Pamiętnik

Napisz swoją opinię

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również