• Brak produktu

Wspomnienia Oratorium (nowe wydanie)

Spośród dzieł księdza Jana Bosko (1815‒1888) „Wspomnienia Oratorium” są jedną z najbardziej osobistych, być może najbardziej bogatą w treści i wskazówki prewencyjne książką, jaką napisał.

Zredagowane w latach 1873‒1875, w okresie niezwykle ożywionej działalności, stanowią refleksyjne spojrzenie na przebytą drogę. Mają na celu ukazanie jej istoty i zwrócenie uwagi uczniów na tożsamość instytucji nastawionej na zbawienie młodzieży, gotowej do otworzenia się na perspektywę światową.

To „historia oratorium bardziej teologiczna i pedagogiczna niż kronikarska, dokument najgłębiej przemyślany i najmocniej upragniony przez księdza Bosko”; „podręcznik pedagogiki i duchowości opowiadanej, w wyraźnym ujęciu oratoryjnym” (P. Braido). Niniejsze, nowe wydanie korzysta z tekstu wydania krytycznego przygotowanego przez Salezjański Instytut Historyczny. Szkic wprowadzający przedstawia znaczenie dokumentu dla poznania świata wewnętrznego, wrażliwości i wizji Świętego. Omawia procesy umysłowe uruchamiane przez niego w akcie rekonstrukcji autobiograficznej i intencje, jakimi kierował się podczas pisania. Proponuje też klucze do interpretacji i sposoby odczytywania tego wyjątkowego dokumentu, aby dostrzec i docenić jego potencjał. Tekst jest opatrzony przypisami historycznymi, dodatkiem zawierającym wybór dokumentów oraz tablicą chronologiczną.

Autor św. Jan Bosko
Rok wydania 2015
Liczba stron 260
Format 170x240
Oprawa miękka
Waga 450

26,67 zł

Brak produktu

Produkty powiązane

Spełniony sen (twarda okładka)

33,24 zł -10%
29,91 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 34.90 zł
  • -10%

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć