Postanowienia ogólne

 1. Właścicielem Księgarni Internetowej Wydawnictwa Salezjańskiego jest Wydawnictwo Salezjańskie z siedzibą w Warszawie przy ulicy Kawęczyńskiej 53, NIP 524-010-33-57.
 2. Księgarnia prowadzi sprzedaż książek i innych produktów przedstawionych na stronie www.wydsal.pl

Zamówienia

 1. Realizujemy zamówienia składane w następujący:
 2. a. przez formularz elektroniczny na stronie księgarni www.wydsal.pl
 3. b. pocztą elektroniczną e-mail: zamowienia@wydsal.pl
 4. c. telefonicznie, dzwoniąc pod numery telefonu: 602 261 438 lub 22 818 41 70
 5. Zamówienia składane telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 z wyjątkiem dni świątecznych.
 6. Zamówienia składane za pomocą formularza na stronie wydsal.pl przyjmujemy przez całą dobę.
 7. Do złożenia zamówienia elektronicznego wymagane jest założenie konta w naszej księgarni.
 8. Warunkiem przyjęcia zamówienia do realizacji jest podanie w ustawieniach własnego konta wymaganych prawidłowych danych.
 9. Księgarnia w każdym wypadku zastrzega sobie prawo weryfikacji zamówienia pod względem jego rzetelności oraz anulowania danego zamówienia w przypadku stwierdzenia jego niewiarygodności.

Warunki sprzedaży

 1. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy towarze w chwili złożenia przez Klienta zamówienia jest wiążąca.
 2. Księgarnia zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach księgarni.
 3. Do każdego zrealizowanego zamówienia wystawiany jest paragon lub faktura VAT. Faktura VAT jest wystawiana na życzenie Klienta, który zaznacza pole „Chcę fakturę” i wypełnia pole u z potrzebnymi do faktury danymi.
 4. Klient ma prawo wyboru formy płatności. W przypadku dostawy towaru na terytorium Polski Klient może uregulować należność przy odbiorze przesyłki (za zaliczeniem pocztowym), przelewem elektronicznym (e-przelewem) lub kartą płatniczą w systemie firmy PayU, przekazem pocztowym lub przelewem na konto:
  BGŻ PNB Paribas 89 1600 1462 1818 4581 4000 0001
 5. W przypadku dostawy towaru poza terytorium Polski prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.
 6. Zamówienia są realizowane w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00-18.00.
 7. Zamówienia płatne przelewem elektronicznym oraz kartą płatniczą są przekazywane do realizacji w ciągu 24 godzin, zamówienia płatne przelewem/przekazem po wpływie należności na konto Wydawnictwa Salezjańskiego albo po otrzymaniu pocztą elektroniczną dokumentu potwierdzenia przelewu/przekazu.
 8. W przypadku, gdy Klient wybierze w zamówieniu opcję płatności przelewem/przekazem, a nie ureguluje należności w ciągu 10 dni, licząc od daty przyjęcia zamówienia oraz nie przedłuży terminu płatności drogą telefoniczną lub pocztą elektroniczną, zamówienie zostaje automatycznie anulowane.
 9. W przypadku wyczerpania stanów magazynowych zamówionych towarów księgarnia może nie zrealizować zamówienia w całości lub w części. O zaistniałym fakcie Klient zostaje niezwłocznie poinformowany pocztą elektroniczną lub telefonicznie i podejmuje decyzję o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja lub anulowanie całości Zamówienia). Kwota rozliczenia jest odpowiednio skorygowana, a w przypadku wystąpienia nadpłaty zostaje ona odesłana na podane przez Klienta konto.

Czas realizacji i koszty wysyłki

 1. Na terytorium Polski zamówiony towar jest dostarczany za pośrednictwem firmy kurierskiej (DPD).
 2. Czas realizacji zamówienia z dostawą na terytorium Polski wynosi od 1 do 5 dni roboczych, licząc od daty przyjęcia zamówienia. W przypadkach szczególnych zastrzegamy sobie prawo do wydłużenia czasu realizacji do 10 dni roboczych.
 3. Klient ponosi koszty dostawy towaru na terytorium Polski w kwocie zależnej od wartości zamówienia liczonej po uwzględnieniu rabatu, formy płatności i sposobu wysyłki:
  Ceny wysyłki (Polska)
  do 100 zł - 12,00 zł
  od 100 zł - 0,00 zł
  odbiór osobisty - 0,00 zł
 4. W przypadku zamówień wysyłanych poza Polskę koszt wysyłki w całości pokrywa Zamawiający według cennika firmy kurierskiej (DPD).

Inne

 1. Wydawnictwo Salezjańskie prowadzi także sprzedaż w swojej siedzibie w Warszawie, ul. Kawęczyńska 53. W takich wypadkach prosimy jednak o wcześniejsze umówienie się telefoniczne (602 261 438 lub 22 818 41 70).

Warszawa, 9 grudnia 2017 r.