• Nowy

"Don Bosco" czerwiec 2020

W czerwcowym numerze:

  • O tym, jak książki pomagają wychować młodych. Książki poszerzają wiedzę, wzbogacają słownictwo, rozwijają wyobraźnię. Pozwalają też zapomnieć o kłopotach, pełnią więc rolę terapeutyczną. Jak sprawić, aby młodzież nie przestawała ich czytać?
  • Paweł i Łukasz Golcowie o tym, jak dobrze być kochającą i wspomagającą się rodziną. „Wszystko się wynosi z domu. Człowiek jest kształtowany od młodych lat wedle wzoru, jaki dają mu rodzice. Dzieci patrzą, obserwują, jak się rodzice zachowują, jacy są w stosunku do siebie. A nasi rodzice kochali się i szanowali. Tak samo jest teraz w naszych obecnych rodzinach” – mówią twórcy Golec uOrkiestry.
  • O salezjaninie ks. Wincentym Zaleskim, spowiedniku Karola Wojtyły. Przypomnienie tej niezwykłej postać skromnego kapłana, który mógł zaważyć na losach przyszłego świętego Jana Pawła II, autora podręczników i konspektów do katechezy oraz książek „Święci na każdy dzień” i „Sanktuaria polskie”. Przeczytajcie za co arcybiskup Karol Wojtyła dziękował ks. Zalewskiemu.

  • I jak co miesiąc: ks. Marek Chmielewski o systemie wychowawczym św. Jana Bosko, ks. prof. Piotr Łabuda o tym jak powstała Biblia, porady szkolnego pedagoga i katechety, felietony Piotra Legutki i Tomasza Terlikowskiego.

W prezencie dla Czytelników: Film DVD „Święte Dębniki” o salezjańskich inspiracjach młodego Karola Wojtyły

ZACHĘCAMY: do pisma dołączony jest specjalny dodatek „Boska troska” dla rodziców mających dzieci w przedszkolu.

Informacje dotyczące prenumeraty są w piśmie oraz na www.donbosco.pl.

4,50 zł (brutto)

Produkty powiązane

Komentarze

Napisz swoją opinię

"Don Bosco" czerwiec 2020

Napisz swoją opinię