Podczas jednego ze spotkań usłyszeliśmy od naszego kolegi z Chorwacji, że u nich popularnym prezentem na bierzmowanie jest książka. Rozmawialiśmy o tym w naszym gronie i doszliśmy do wniosku, że tę myśl warto propagować. Ważne są takie pamiątki jak krzyże czy różańce. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Książka ma inną wartość. Staje się przewodnikiem po życiu, w którym Bóg jest podstawowym punktem odniesienia.

Z naszych tytułów wybraliśmy te, które według nas, mogą taką rolę pełnić:

Twój Kościół to szczyt wszystkiego

twoj_kosciol_okl.jpgPodręcznik po wierze dla katolików. Jeśli w naszej wierze coś jest mało jasne, jeśli nie znamy uzasadnienia dla tego, w co wierzymy, to ta książka pomoże nam to poznać. Rozjaśni wiele spraw i wytłumaczy. Często stawiamy sobie pytania: Dlaczego?, Po co?, Jaki to ma sens? Skąd to się bierze? Dotyczy to tak wydarzeń historycznych, sakramentów, obyczajów, moralności, zwyczajów i wielu innych rzeczy. Autorem książki jest Niemiec, człowiek bardzo mocno osadzony w tradycji Kościoła, z wielką rzetelnością i jasnością przedstawiający argumenty „za” i „przeciw”. Wśród wielu tematów pojawiają się te bardzo na czasie: kapłaństwo kobiet, celibat, wierność, homoseksualizm, bogactwo w Kościele, antykoncepcja, rola Maryi, niedzielna Eucharystia.

 

365 krótkich opowiadań dla ducha tom I i tom II

To właśnie po tę książkę często sięgają w Chorwacji z okazji bierzmowania. Dwa tomy opowiadań – zupełnie niezależnych od siebie – których autorem jest Bruno Ferrero, są zbiorem ponadczasowych myśli o człowieku, ubranych w formę prostych opowieści. Odnajdują się w nich ludzie w różnym wieku. Autor niezwykle celnie trafia w istotne sprawy codziennego życia. Przypomina o tym, o czym może zapomnieliśmy, na co nie zwracamy dostatecznej uwagi, wobec czego zobojętnieliśmy. Buduje w czytelniku bardzo pozytywny obraz świata, zachęca do uśmiechania się, do odnalezienia ładu i spokoju. Uczy prostego, z wielką wrażliwością podejścia do otaczającej nas rzeczywistości.

 

Krótkie opowiadania dla ducha (małe tomiki)

To właśnie te małe tomiki są na początku. Z nich powstają duże, o których napisaliśmy wyżej. Każdy z małych tomików ma około 80 stron i jest ilustrowany. Tekstowi towarzyszy obraz. Te niewielkie książeczki mogą stać się dodatkiem do prezentu na bierzmowanie.

 

 

 

 

Bohaterska Piątka

Książka o zupełnie innym charakterze. Opowiada o krótkim życiu pięciu młodych mężczyzn w czasie wojny. Mieli różne plany na przyszłość. Wojna wszystkie zniweczyła. Nie zabrała im jednak wiary, radości, młodzieńczej odwagi. Nie zakaziła ich jednocześnie nienawiścią, goryczą i chęcią odwetu. Dlatego dzisiaj są błogosławionymi.

 

 

 

 

Rabaty (dotyczą tylko powyższych tytułów):

15% przy zakupach od 500 do 599.99 zł

20% przy zakupach od 600 do 749.99 zł

25% przy zakupach od 750 do 1245.99 zł

30% przy zakupach od 1250 do 1999.99 zł

35% przy zakupach od 2000 zł

Zamawianie:

sklep@wydsal.pl

tel. 602 261 438