• -10%

Miłosierdzie opowiadane dzieciom

Bycie miłosiernym jest naśladowaniem Boga przez konkretne postawy: przebaczenia, uprzejmości, gościnności, czułości, poświęcenia, wielkoduszności, współczucia. O tym są poszczególne rozdziały.

  • przygotowanie do postaw prospołecznych
  • przeniesienie ich do rodziny, szkoły, na podwórko
  • wskazanie, że ich źródłem jest sam Bóg
  • kontekst ewangeliczny
  • wiek odbiorcy: 8-12 lat

Jeśli jesteśmy miłosierni, jesteśmy podobni do Boga. To takie wzniosłe, ale i zwyczajne. Każdy dzień daje wiele możliwości, aby okazać miłosierdzie. Miłosierdzie to Boży styl życia.

Opowiadania Bruno Ferrero w sposób obrazowy i czuły ukazują różne sytuacje, a ich bohaterowie uczą, co należy czynić, aby nasze zachowanie było dobre, życzliwe, pełne zrozumienia i otwartości. Książka sięga także do wydarzeń z życia Jezusa, które przypominają Jego postawę miłości i miłosierdzia wobec pokrzywdzonych, zasmuconych, chorych, potrzebujących wsparcia... Praktyczną stroną Miłosierdzia opowiadanego dzieciom są podpowiedzi, co robić, aby na co dzień być miłosiernym w domu, szkole i w innych miejscach.

Przypomnijmy sobie przypowieść o dobrym Samarytaninie. Kiedy Jezus skończył ją opowiadać, dodał: „Idź, i ty czyń podobnie”, czyli bądź miłosierny. Zatem idźmy, i czyńmy podobnie. Duzi i mali. Już teraz. Dobry Samarytanin to ten, którego wyobraźnia miłosierdzia nie zna granic.

Autor Bruno Ferrero
Rok wydania 2020
Liczba stron 40
Format 220x200
Oprawa miękka
Waga 130

14,19 zł -10%

12,77 zł

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 14.90 zł

Produkty powiązane

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć