• Brak produktu

Katecheza dzisiaj. Podręcznik katechetyki fundamentalnej

Początek trzeciego tysiąclecia zobowiązuje nas do poważnego wysiłku na rzecz właściwego rozeznania sytuacji, w jakiej znajduje się duszpasterstwo, jak również podjęcia twórczości pastoralnej. Także w obszarze katechezy, znajdującej się w obliczu głębokich transformacji kulturowych i religijnych, należy dokonać głębokiego przemyślenia ewangelizacyjnych zadań Kościoła. Po kilku latach od publikacji książki La catechesi della Chiesa (Katecheza Kościoła) ukazuje się obecna, będąca jej nowym, przemyślanym i dostosowanym do aktualnych czasów kształtem. Było to konieczne ze względu na nowe wyzwania stawiane dzisiaj duszpasterstwu i wychowaniu Kościoła.

Z punktu widzenia oficjalnego nauczania Kościoła szczególną uwagę zwraca nowe Dyrektorium Ogólne o Katechizacji, opublikowane w 1997 roku przez Kongregację Duchowieństwa. Śledząc podstawowe linie i strukturę tej książki, będącej podręcznikiem katechetyki fundamentalnej, zauważa się liczne uzupełnienia i udoskonalenia, które podpowiedziane zostały przez doświadczenie i nowe ujęcia problemów katechetycznych. Ponadto w niej zamieszczono w niej aktualne dokumenty, jak również wprowadzono takie ujęcia strukturalne, aby tekst okazał się bardziej spójny, syntetyczny i trafiający w istotę poruszanych kwestii.

Podręcznik ten został ubogacony w nowe rozdziały, jak również w rozdział wstępny, wyjaśniający obecne rozumienie katechezy i katechetyki, oraz w rozdział końcowy, podający podstawowe rysy obrazu katechety i fundamentalne ukierunkowania jego formacji. W ten sposób proponuje się podstawowe i rzetelnie wykonane narzędzie dla formacji osób odpowiedzialnych za katechezę, jak również ekspertów w dziedzinie katechetycznej. Podręcznik ten może także służyć pomocą wykładowcom katechetyki w uczelniach teologicznych czy centrach katechetycznych.

Liczba stron 336
Format 170x240
Waga 570

32,38 zł

Brak produktu

Produkty powiązane

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

miłość czy MIŁOŚĆ, czyli sztuka chodzenia ze sobą

20,95 zł
16,15 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 22.00 zł
  • -4,80 zł

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć