• Wyprzedaż!
  • -60%
  • Brak produktu

Najpiękniejsze myśli Matki Teresy

Kim jest Matka Teresa? Trzy niebieskie paski oblamowują ubogie sari z białej bawełny, tkaniny od „jej” trędowatych z peryferii Kalkuty. Twarzyczka pomarszczona jak wysuszone jabłko. Oczy bardzo żywe, chwilami śmieją się światłem pochodzącym z mistycznej głębi. Stopy w zniszczonych sandałach, gołe i wielkie, zdeformowane długotrwałym chodzeniem. Taka Matka Teresa jest obecna w umysłach milionów, jak ikona, święty obraz: jedna z tych osób, na które spogląda się z uwielbieniem pełnym szacunku i odrobiną nostalgii, zastanawiając się, czy kiedykolwiek moglibyśmy choć trochę być do niej podobni.

Działanie Matki Teresy oczyściło spojrzenia ludzi, także „katolików”, aby potrafili widzieć więcej niż to, co widoczne dla wszystkich, i nie ufali pozornym oczywistościom. Matka Teresa ofiarowała współczesnym ludziom garść wartości, jak płodne ziarna ryżu. Na żółtej karteczce – służącej jej za wizytówkę – Matka Teresa kazała wydrukować takich pięć linijek: „Owocem milczenia jest modlitwa. Owocem modlitwy jest wiara. Owocem wiary jest miłość. Owocem miłości jest służba. Owocem służby jest pokój”.

Autor Teresio Bosco
Liczba stron 120
Format 114x165
Oprawa miękka
Waga 100

6,57 zł -60%

2,63 zł

Brak produktu

Produkty powiązane

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć