Nadzieja i radość. Homilie okolicznościowe

Sobór Watykański II w Konstytucji dogmatycznej O Objawieniu Bożym stwierdza, że „Bóg w Piśmie świętym przemawiał przez ludzi, na sposób ludzki” (n. 12). Jakże ważny jest również we współczesnym głoszeniu Słowa Bożego ten ludzki sposób przybliżania odwiecznych prawd do człowieka. Zawsze będzie chodziło o to,by Bóg spotkał się z człowiekiem, by z tego spotkania człowiek wychodził z umysłem jaśniej patrzącym na otaczający go świat i z sercem rozgrzanym u źródła miłości.

W świecie współczesnym, w którym słowo dociera do ludzkiej duszy tylu kanałami środków masowego przekazu myśli, może ono dokonywać w niej niekiedy spustoszenia, gdy pozostaje na służbie kłamstwa odnoszącego się do poznania czy działania ludzkiego. Ta sytuacja domaga się od kapłana szczególnej gorliwości, by poprzez głoszone Słowo Boże ukazywać prawdę i dobro. Dotarcie do człowieka ze słowem prawdy i dobra wymaga miłości Boga oraz miłości człowieka.

Jak dobrze się składa, że polski czytelnik otrzymuje do ręki nową książkę ks. Antoniego Gabrela, kapłana i salezjanina. Przez wiele lat był duszpasterzem akademickim w łódzkim ośrodku „Węzeł”, następnie proboszczem parafii św. Teresy w Łodzi, misjonarzem w Hondurasie, dyrektorem szkół salezjańskich. Jest autorem pięciu tomików poezji i prozy. Przez cały czas swojej pracy duszpasterskiej dzielił się Słowem Bożym, zasiewał ziarno Ewangelii w sercach ludzi. Jesteśmy przekonani, że podejmując trud przygotowania do druku homilii, które przez lata rodziły się w Jego kapłańskim sercu i myśli, w mocniejszy jeszcze sposób ugruntują zasiew Słowa Bożego w naszych sercach.

Autor ks. Antoni Gabrel
Liczba stron 224
Format 135x205
Oprawa miękka
Waga 235

16,00 zł

Produkty powiązane

Komentarze

Napisz swoją opinię

Nadzieja i radość. Homilie okolicznościowe

Napisz swoją opinię

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć