Ojcze nasz

Na prezentowanych w niniejszym wydawnictwie ośmiu obrazach ks. Tadeusz Furdyna SDB maluje pędzlem i sercem Modlitwę Pana – Ojcze nasz. Powstałe dwa lata temu obrazy czekały na odpowiedni czas ukazania się w druku wraz z komentarzami, bo przecież: „Wszystko ma swój czas” (Koh 3,1).

Ksiądz Tadeusz Furdyna, salezjanin, jest znanym w Polsce artystą. Ozdobił on wiele kościołów i kaplic zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, m.in. na Białorusi, na Ukrainie, a nawet na Wyspach Samoa. Znawcy przedmiotu wskazują, że „odkrywanie sztuki ks. Furdyny staje się, oprócz przeżyć natury estetycznej, także przygodą w wymiarze duchowym i intelektualnym, zmuszając nas do jej czynnego przeżywania i uczestniczenia w jej rozpoznawaniu i odszyfrowywaniu ikonograficznych i teologicznych zawiłości. W tym znaczeniu twórczość artysty jest więc niejako naturalnym przedłużeniem kapłańskiej posługi słowa o katechezę jako obraz” (Jan Dominikowski).

Autor Tadeusz Furdyna SDB, Piotr Przesmycki SDB
Rok wydania 2019
Liczba stron 40
Format 170x240
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Waga 170 g
Wydawnictwo Wydawnictwo Salezjańskie

23,81 zł

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć