• -50%

Ksiądz Bosko. Przygoda jednego życia

Święty Jan Bosko, kapłan z Piemontu, poświęcił swoje życie młodym ludziom, którzy nie mieli przyszłości, a znaleźli się w nurcie gwałtownych przemian społecznych. Był to schyłek XIX wieku. Dla opuszczonej młodzieży był to czas zamieszania i skrajnej nędzy w świecie, w którym rozpoczynał się proces industrializacji. Była to epoka niepewności politycznej i religijnej w Europie, w której chęć przywrócenia dawnego porządku zderzała się z pragnieniem wolności. Czas rozruchów we Włoszech, które – podzielone – poszukiwały jedności.

Ksiądz Bosko zaangażował się w udzielenie odpowiedzi na potrzeby swojego czasu. Stworzył domy dla młodzieży, szkoły, ośrodki wypoczynku. Przede wszystkim jednak poświęcił się głoszeniu Ewangelii, stosując pedagogię opartą na zaufaniu i miłości. Usuwając słowo „represja” zaproponował hasło „prewencja”. Umiał przekazać i upowszechnić poza granicami Włoch marzenie o młodzieży, która będzie szczęśliwa i równocześnie odznaczać się uczciwością, rzetelna w wypełnianiu obowiązku i w wyznawaniu wiary. Był to sen, który już od ponad 150 lat nie przestaje przynosić owoców i jest inspiracją dla mężczyzn i kobiet dobrej woli.

Ta książka nie jest zwyczajną biografią, która opowiada o życiu jakiegoś świętego. Jej zamiarem jest pokazanie kontekstu społecznego, ekonomicznego, kulturalnego i religijnego, na tle którego uwyraźnia się jasno powołanie księdza Bosko. Pozwala także lepiej zrozumieć człowieka i jego powołanie. Ale na co przydałoby się spotkanie takiego świadka Bożej miłości, gdyby przykład jego życia nie stał się bodźcem dla życia naszego? Ta książka pokazuje więc dokładnie, że działania i pedagogia księdza Bosko są ciągle aktualne i mogą w doskonały sposób pomóc w procesie wzrastania dzisiejszej młodzieży. Książka o charakterze albumu, oprawa twarda.

Autor Jacques Rey (red.)
Rok wydania 2014
Liczba stron 96
Format 258x258
Oprawa twarda
Waga 562

32,38 zł -50%

16,19 zł

Produkty powiązane

Tryptyk salezjański

10,29 zł -60%
4,11 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 10.80 zł
  • -60%

365 kwiatków Księdza Bosko

33,33 zł -40%
20,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 35.00 zł
  • -40%

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć