Historia zbawienia

Książka salezjańskich biblistów jest na wskroś fachowa i napisana klarownym, precyzyjnym językiem, mającym jednak cechę wysokiej komunikatywności również dla czytelnika, który niekoniecznie w swojej biografii może poszczycić się ukończonymi studiami teologicznymi. Autorzy potrafią zainteresować swojego czytelnika, a jednocześnie nie znużyć go długością i zawiłością wywodu. Jest to jeden z podstawowych walorów recenzowanej tu pozycji wydawniczej. Na pochwałę zasługuje też piękna polszczyzna tekstu.

Drugim mocnym punktem tej książki jest jej przemyślana i precyzyjna struktura. Składa się ona z trzech części, przy czym część pierwsza stanowi wprowadzenie do pojęcia historii zbawienia, część druga omawia historię zbawienia w wymiarze historycznym zaś trzecia, ostatnia część, jest poświęcona systematyzacji historii zbawienia.

Z recenzji ks. prof. dr. hab. Ignacego Bokwy

Ks. dr Stanisław Jankowski SDB jest biblistą, wykładowcą teologii biblijnej w seminariach salezjańskich oraz emerytowanym pracownikiem naukowo-dydaktycznym Wydziału Teologicznego UMK w Toruniu. Wiedzę biblijną zdobywał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie oraz w École Biblique et Archéologique Française w Jerozolimie. Jest autorem prac z zakresu teologii biblijnej, historii i geografii ziem biblijnych oraz pierwotnego chrześcijaństwa.

Ks. dr Dariusz Sztuk SDB jest biblistą, pracownikiem Instytutu Nauk Biblijnych UKSW w Warszawie oraz wykładowcą w WSD Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie nad Wartą. Studiował w Salezjańskim Instytucie Teologicznym w Cremisan (Betlejem) oraz w Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie. Przedmiotem jego naukowych zainteresowań i tematem publikacji są listy Pawłowe oraz egzegeza patrystyczna (Beda Czcigodny).

Autor ks. Stanisław Jankowski SDB, ks. Dariusz Sztuk SDB
Rok wydania 2018
Liczba stron 252
Format 235x165
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Waga 440 g
Wydawnictwo Wydawnictwo Salezjańskie

33,24 zł

Produkty powiązane

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć