• Nowy

Wierzę. Katechizm w obrazkach (3 zeszyty)

Jest wiele sposobów przygotowania do I Komunii Świętej. Ten, który proponujemy, prawdy wiary wyraża za pomocą obrazków. Mają one za zadanie rozwinąć wyobraźnię dziecka oraz pobudzić do myślenia. Ten projekt jest już realizowany w szkołach salezjańskich w Łodzi. Dzieci podchodzą do rysunków z niezwykłą pomysłowością i inwencją twórczą. Tę samą ilustrację kolorują na wiele sposobów. Czasami dorysowują coś, czego ilustracja wprost nie sugeruje, ale co podpowiada im ich własne doświadczenie. To sprawiło, że zdecydowaliśmy Wierzę — katechizm w obrazkach udostępnić szerzej. Łączy on bowiem wyjaśnianie prawd wiary przez katechetę, rodziców czy dziadków z aktywnością plastyczną dziecka.

Cały katechizm został podzielony na trzy zeszyty, aby ich treść towarzyszyła dziecku od pierwszej klasy aż do sakramentu Eucharystii. Pokolorowane zeszyty mogą być szczególną pamiątką przygotowania do I Komunii Świętej. Otworzone po latach, przywołają czas dziecięcego wzrastania w wierze i na pewno nieraz wzruszą.

Obok można zobaczyć, w jaki sposób dzieci zrealizowały swoje pomysły plastyczne. Rysunki zostały tak pomyślane, aby dać szerokie możliwości twórcze. Nie są to więc proste kolorowanki, ale rysunki rozwijające myślenie.

Autor Łukasz Leszczyński (ilustracje)
Rok wydania 2021
Liczba stron 80 (każdy zeszyt)
Format A5
Oprawa miękka
Waga 360 g
Wydawnictwo Wydawnictwo Salezjańskie

38,00 zł

Komentarze

Napisz swoją opinię

Wierzę. Katechizm w obrazkach (3 zeszyty)

Napisz swoją opinię

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć