Dzieci świętują uroczystość Księdza Bosko

Kto poznał Księdza Bosko (1815‒1888), ten może zadać sobie zupełnie uzasadnione pytanie, dlaczego nie cieszy się on taką popularnością, jak choćby święty Mikołaj. A przecież dla dorosłych i dzieci jest on obrazem i przykładem świętego, który poświęcił się pracy dla bliźnich. Przez całe życie troszczył się w swojej włoskiej ojczyźnie o dzieci i młodzież. Zapewnił im ciepło rodzinnego domu i możliwość zdobycia wykształcenia. Wiedział, że w rodzinnej atmosferze nie może zabraknąć serdeczności i wesołości, dlatego zawsze brał udział w grach, zabawach i psotach swoich wychowanków. To wystarczające powody, aby wspominać tego niezwykłego Świętego, który był także linoskoczkiem i sztukmistrzem, organizując dla jego uczczenia specjalne święto. Występy cyrkowe, pokazy sztuki magicznej, śpiewy i gry, wspólne ucztowanie to tylko niektóre z wielu możliwości świętowania.

Cordula Pertler, pedagog, docent Akademii Pedagogiki Socjalnej w Monachium, prowadzi kursy kształceniowe i specjalistyczne dla pedagogów.
Reinhold Pertler, psycholog dyplomowany i psychoterapeuta, prowadzi własną praktykę w Monachium.

Autor Cordula Pertler, Reinhold Pertler
Rok wydania 2009
Liczba stron 88
Format 148x195
Waga 230

12,38 zł

Produkty powiązane

Komentarze

Napisz swoją opinię

Dzieci świętują uroczystość Księdza Bosko

Napisz swoją opinię

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć