Ksiądz Bosko i Rodzina Salezjańska. Dzieje i nowe wyzwania (1815‒2000)

Autor przedstawia szybkie rozszerzanie się obecności salezjańskiej w Kościele i w świecie jako wyraz naśladowania księdza Bosko. Z zamiarem zachowania pamięci o tej bogatej epopei, szkicuje na nowo długą drogę, podkreślając zarówno jej znaczące części, jak i trudności oraz wyzwania na przyszłość. W miarę rozszerzania się działa salezjańskiego poszerza się obecność pionierów: od Salezjanów po Córki Maryi Wspomożycielki, od Współpracowników Salezjańskich do Byłych Wychowanków i Wychowanek, od Ochotniczek Księdza Bosko do pozostałych grup Rodziny Salezjańskiej. W książce tej, poza wyczerpującą bibliografią dotyczącą tematu, czytelnik znajdzie zbiór publikacji, które wzbogacone zostały poszukiwaniami w czasie ostatnich trzydziestu lat. Wielką korzyść stanowią liczne, solidnie udokumentowane dodatki odnoszące się do omawianych tematów.

Ksiądz Morand Wirth jest francuskim salezjaninem księdza Bosko. Urodził się w roku 1937, pierwszą profesję zakonną złożył w roku 1956, a święcenia kapłańskie otrzymał w roku 1967. Odbył studia biblijne we Włoszech i w Palestynie. W latach 1988‒1994 pełnił funkcję inspektora prowincji pod wezwaniem św. Franciszka Salezego z siedzibą w Lyonie. Obecnie jest profesorem zwyczajnym w Instytucie Duchowości na Wydziale Teologicznym Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie.

Autor Morand Wirth SDB
Rok wydania 2009
Liczba stron 552
Format 158x235
Oprawa miękka
Waga 834

38,00 zł

Produkty powiązane

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Święty Jan Bosko – zakładka (4 rodzaje)

0,41 zł -33%
0,27 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 0.50 zł
  • -33%

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć