• Nowy

Pierwszy żydowski hellenistyczny historyk Eupolemos i jego koncepcja historiografii

Z recenzji dr hab. Aleksandry Nalewaj:

Autorka zgromadziła bogatą literaturę przedmiotu w języku polskim i angielskim. Swobodnie korzysta z obcojęzycznych opracowań i umiejętnie je wykorzystuje. Rzec można, panuje nad materią badawczą, prowadzi wnikliwe analizy i formułuje konstruktywne wnioski. Autorkę cechuje pracowitość, determinacja, zmysł krytyczny i naukowa pasja. Oryginalne i inspirujące jest zastosowanie w II i IV rozdziale opracowania greckich ćwiczeń retorycznych Progymnasmata, które Autorka rozpoznaje i bada w niektórych tekstach natchnionych oraz u Eupolemosa. Na uwagę zasługują także wprowadzenia do kolejnych rozdziałów oraz ich podsumowania z akcentami odnoszącymi się do zawartości merytorycznej.

S. dr Karmela Katarzyna Sługocka, dominikanka. Absolwentka KUL (studia magisterskie), ATK (studia licencjackie) oraz PWT (studia podyplomowe) i UKSW w Warszawie (studia doktoranckie, specjalność teologia biblijna). Autorka publikacji z zakresu teologii biblijnej oraz katechetyki. Występowała na ogólnopolskich konferencjach naukowych. Nauczyciel dyplomowany, katechetka mająca w swoim dorobku autorski program nauczania. Autorka komentarzy biblijnych dla Bractwa Słowa Bożego.

Autor S. Katarzyna Sługocka OP
Rok wydania 2023
Liczba stron 404
Format 150x220
Oprawa miękka ze skrzydełkami

38,00 zł

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć