• Nowy

Pierwszy żydowski hellenistyczny historyk Eupolemos i jego koncepcja historiografii

Z recenzji dr hab. Aleksandry Nalewaj:

Autorka zgromadziła bogatą literaturę przedmiotu w języku polskim i angielskim. Swobodnie korzysta z obcojęzycznych opracowań i umiejętnie je wykorzystuje. Rzec można, panuje nad materią badawczą, prowadzi wnikliwe analizy i formułuje konstruktywne wnioski. Autorkę cechuje pracowitość, determinacja, zmysł krytyczny i naukowa pasja. Oryginalne i inspirujące jest zastosowanie w II i IV rozdziale opracowania greckich ćwiczeń retorycznych Progymnasmata, które Autorka rozpoznaje i bada w niektórych tekstach natchnionych oraz u Eupolemosa. Na uwagę zasługują także wprowadzenia do kolejnych rozdziałów oraz ich podsumowania z akcentami odnoszącymi się do zawartości merytorycznej.

S. dr Karmela Katarzyna Sługocka, dominikanka. Absolwentka KUL (studia magisterskie), ATK (studia licencjackie) oraz PWT (studia podyplomowe) i UKSW w Warszawie (studia doktoranckie, specjalność teologia biblijna). Autorka publikacji z zakresu teologii biblijnej oraz katechetyki. Występowała na ogólnopolskich konferencjach naukowych. Nauczyciel dyplomowany, katechetka mająca w swoim dorobku autorski program nauczania. Autorka komentarzy biblijnych dla Bractwa Słowa Bożego.

To 8. publikacja z serii BIBLICA ET THEOLOGICA TNFS.

Redakcja naukowa serii: Dariusz Sztuk SDB

Autor S. Katarzyna Sługocka OP
Rok wydania 2023
Liczba stron 404
Format 150x220
Oprawa miękka ze skrzydełkami

43,71 zł

Produkty powiązane

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć