• Nowy

Jetro – teść Mojżesza we wczesnej tradycji żydowskiej i chrześcijańskiej

Z recenzji ks. prof. dra hab. Mirosława Wróbla:

Praca Andrzeja Kosińskiego zasługuje na uznanie. Autor z wielką determinacją poszukuje starożytnych źródeł odnoszących się do teścia Mojżesza i  udostępnia je w języku polskim. Analizy komparatystyczne tekstów pochodzących z różnych tradycji są prowadzone na wysokim poziomie i z dużą precyzją. […] W wielu punktach praca ma charakter nowatorski i twórczy. Wyniki zawartych w niej analiz stanowią ważny wkład w badaniach nad  tekstem biblijnym, nad przekładami Biblii oraz nad recepcją teścia Mojżesza w tradycjach – judaistycznej i chrześcijańskiej.

Andrzej Kosiński (ur. 1962 w Wałbrzychu), doktor nauk teologicznych w zakresie teologii biblijnej. Jako magister teologii w latach 1989-1990  przebywał w Johann-Adam-Möhler-Institut für Ökumenik (Paderborn/Niemcy), gdzie prowadził badania dotyczące judaizmu i chrześcijaństwa. Studia doktoranckie odbył na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie. Autor kilku artykułów opublikowanych w monografiach i czasopismach naukowych. Prowadzi  własną firmę McBook Andrzej Kosiński. Obecnie wspiera działania strategiczne wydawnictw.

To 9. publikacja z serii BIBLICA ET THEOLOGICA TNFS.

Redakcja naukowa serii: Dariusz Sztuk SDB

Autor Andrzej Kosiński
Rok wydania 2023
Liczba stron 308
Format 150x220
Oprawa miękka ze skrzydełkami

46,57 zł

Produkty powiązane

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć