• -40%

Zwycięskie powołanie. Błogosławiony August Czartoryski – kapłan salezjanin

Książka napisana przez salezjanina ks. Luigi Castano przedstawia nam w świetle dokumentów życie błogosławionego księcia Augusta Czartoryskiego, kapłana Zgromadzenia Salezjańskiego.

Pierwsze wydanie (1987 r.) niniejszej książki ukazało się w setną rocznicę obłóczyn Błogosławionego ks. Augusta Czartoryskiego. Publikując życiorys księcia Augusta, Wydawnictwo pragnęło ułatwić rodakom głębsze i dokładniejsze zapoznanie się z jego życiem, nad którym już tu na ziemi unosiła się aureola nadzwyczajnych cnót, tak aby zajaśnieć nad jego głową na stałe po decyzji Kościoła w tym względzie.

W dniu 1 grudnia 1978 r., przez Ojciec święty Jan Paweł II, zaliczając księcia Augusta w poczet Sług Bożych, powiedział, iż książę August Czartoryski, kapłan ze Zgromadzenia Salezjańskiego, praktykował w swoim życiu cnoty chrześcijańskie w stopniu heroicznym. Natomiast 25 kwietnia 2004 r. papież Jan Paweł II ogłosił księcia Augusta błogosławionym, wyniósł go do czci ołtarzy.

Błogosławiony Książę jest przykładem ucieleśnienia cnót ewangelicznych i wskazuje drogę ku doskonałości, jest wśród swych rodaków jak gorejąca pochodnia. Urodzony w przepychu i w dobrobycie, pielęgnowany hojnie z powodu swego słabego zdrowia, potrafił odrzucić z całą chrześcijańską siłą swoją wysoką pozycję społeczną, wybrał pójście za „Chrystusem biednym, pokornym i uginającym się pod krzyżem, aby zasłużyć na uczestnictwo w Jego chwale. Jego życie było jak linia prosta; było też stałym wspinaniem się w górę. Świętość nie jest ani dziedzictwem rodu, ani też darem natury: jest czymś, co osiąga człowiek wspomagany i wspierany przez łaskę Bożą. Jego łagodna i skłonna do pobożności natura skierowała się ku niepospolitemu stylowi życia, krzesząc i rozwijając chrześcijański heroizm jeszcze przed wstąpieniem do stanu duchownego. Mimo ciągłych cierpień moralnych i fizycznych - jak to szczęśliwie sformułował kardynał Jan Cagliero - August pozostał „niepokonany ani w boleści, ani w miłości Boga”. Swym głębokim przywiązaniem do Zgromadzenia a Salezjańskiego, bogactwem swych cnót i szczerą miłością ojczyzny książę August Czartoryski nieustannie wskazuje im drogę pewnego i stałego postępu w życiu wewnętrznym. Dla nas, ludzi 21. wieku, jest to znak, że każde miejsce na ziemi może być środowiskiem, w którym dojrzewa ludzka godność i szlachetność. To także znak uniwersalności Bożego przesłania, które jest skierowane do każdego człowieka, niezależnie od pochodzenia, narodowości, języka czy wyznawanych przekonań.

Autor Luigi Castano
Rok wydania 2006
Liczba stron 266
Format 145x205
Oprawa miękka
Waga 280

15,62 zł -40%

9,37 zł

Produkty powiązane

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Z dwóch ziaren wyrastają cztery kłosy. Mała antologia nauczania św. Jana Bosko o modlitwie

15,14 zł -15%
12,87 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 15.90 zł
  • -15%

Pakiet 15 kartek pocztowych z myślami św. Jana Bosko

7,32 zł -25%
5,49 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 9.00 zł
  • -25%
  • Pakiet

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć