20 lat działalności wychowawczej i dydaktycznej Salezjańskiego LO im. H. Sienkiewicza w Sokołowie Podlaskim

Wielka potrzeba katolickiego wychowania dzieci i młodzieży, nieustannie aktualna i zasadna, wydaje się dziś być także coraz lepiej uświadamiana już nie tylko przez rodziców, ale także przez szerokie kręgi społeczeństwa i czynniki państwowe. Jednocześnie staje się ona swoistym znakiem nadchodzących czasów. Działalność wychowawcza nie przebiega w izolacji i niezależnie od złożonej i trudnej rzeczywistości, bieżących wydarzeń, aktualnych problemów, lecz przeciwnie, rozgrywa się we współczesnym świecie z jego przeobrażeniami społeczno-kulturowymi, techniczno-ekonomicznymi i politycznymi. Ten świat wielkich nadziei, szans i śmiałych projektów, ale także wielorakich zagrożeń, patologii i nędzy wpływa całym splotem uwarunkowań i bezpośrednio dotyka wychowania, czyniąc tę sferę życia społecznego wielce skomplikowaną i trudną w codziennej praktyce, w rozwiązywaniu konkretnych sytuacji.

Żyjemy w czasach kryzysu wychowania, którego objawy, widoczne gołym okiem, sięgają głęboko ukrytych przyczyn i źródeł, a zwłaszcza są odbiciem współczesnych ideologii i tendencji. Uczniowie i nauczyciele naszej placówki, jako główne podmioty kreujące szkołę, decydują o jej jakości, o panującej w niej atmosferze, ale nade wszystko o jej tożsamości. Szkoła nasza jest środowiskiem wychowawczym przepojonym klimatem wzajemnej pomocy i troski, współpracy i solidarności, bezpieczeństwa i zaufania. Jest wspólnotą wychowującą, która we wrześniu 2013 roku obchodzi 20-lecie reaktywacji po jej zamknięciu przez władze komunistyczne w roku 1948. Wydarzenie to staje się okazją, aby spojrzeć wstecz i jak mówi poeta „odwiedzić swoje wspomnienia”. Niniejsza publikacja ma pomóc Nauczycielom i Absolwentom zanurzyć się w minione, gościom zaś ukazać to, co w tej szkole było i jest najlepsze.

Rok wydania 2013
Liczba stron 160
Format 170x240
Waga 590

28,57 zł

Produkty powiązane

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć