Bryllowanie • 2009 (CD)

Kiedy po raz pierwszy spotkałem się z Ernestem Bryllem i oznajmiłem mu, że pracuję nad muzyką do jego wierszy, zapytał mnie: „A jaką ty masz ideę, co ty byś chciał przez moje wiersze światu powiedzieć?”. Zanim zdążyłem się odezwać, Mistrz mówił dalej: „Wiesz, mnie się wydaję, że to by można zamknąć w pytaniu, co się z nami stało?”. Przytaknąłem, chociaż zrozumiałe jest, że z uwagi na mój stosunkowo młody wiek, nie mogę mieć takiej perspektywy jak Ernest Bryll. Niemniej jednak na mojej poprzedniej płycie „21 gramów” śpiewam w czasie teraźniejszym: „Co się dzieje ze mną, co się dzieje z każdym z nas?”. I wydaje się, że te nasze pytania są tak naprawdę jedną wspólną refleksją nad współczesnym człowiekiem.

Pytamy więc, co się z nami stało, że nie wiemy już, kim jesteśmy, bo „sfałszowano nas bardzo dokładnie”, co się z nami stało, że „zamieniliśmy skrzydła na fraki”, co się z nami stało, że „zbyt smutny jęzor nam urósł”, co się z nami stało, że nawet płakać nie umiemy, bo zapomnieliśmy, że „łzy muszą być szczere”... Tych pytań jest cała masa i mam nadzieje, że każdy na tej płycie znajdzie te adresowane do niego. My staraliśmy się zagrać i zaśpiewać prawdziwie i od serca.

Po raz pierwszy nagrywaliśmy płytę na „setkę”, czyli wszyscy naraz. Mieliśmy dużo frajdy, bawiliśmy się muzyką, a ona bawiła się nami i mamy nadzieję, że to słychać, zwłaszcza w ostatniej piosence „Oj, gębo moja”. Na koniec chcę gorąco podziękować w pierwszej kolejności Ernestowi za zaufanie, życzliwość, entuzjazm i „nocne Polaków rozmowy”, które oczywiście bez jego żony Małgosi, jej mądrości, ciepła i talentów kulinarnych, nie mogłyby się odbyć. Zaraz potem mojej menadżerce Kasi Matusz, której nie widać na koncertach, ale bez niej nie byłoby nas widać. Dalej dziękuję moim muzykom: Orzełkowi, Sambie, Marcinowi i Michałowi, którzy są nie tylko świetnymi instrumentalistami, ale przede wszystkim wspaniałymi ludźmi, z którymi chce się być i pracować. W tym miejscu nie można też pominąć genialnego realizatora Tomasza Budkiewicza, który wie, że połowa sukcesu w czasie pracy w studiu to atmosfera. Druga połowa to jego i nasza ciężka praca. Na koniec jeszcze wielkie dzięki dla twórców okładki - Kamila i Emilii Reńda oraz autora zdjęć z sesji – Macieja Michałowskiego i autorki zdjęcia z koncertu w Domu Kultury Śródmieście – Agnieszki Rząd. Miłego słuchania!

Utwory:
1. Zejdźmy się jak na wilię (muz. Marcin Styczeń, sł. Ernest Bryll) 3’13
2. Nikt nie odgadnie (muz. Marcin Styczeń, sł. Ernest Bryll) 3’45
3. Oda świąteczna (muz. Marcin Styczeń, sł. Ernest Bryll) 1’43
4. Nie pytaj ptaka jak się lata (muz. Marcin Styczeń, sł. Ernest Bryll) 2’44
5. Się (muz. Marcin Styczeń, sł. Ernest Bryll) 2’50
6. Rozmowa duszy z ciałem (muz. Marcin Styczeń, sł. Ernest Bryll) 1’43
7. Sen (muz. Marcin Styczeń, sł. Ernest Bryll) 4’02
8. Narodziny (muz. Marcin Styczeń, sł. Ernest Bryll) 2’40
9. Aniele mych pradziadów (muz. Marcin Styczeń, sł. Ernest Bryll) 3’18
10. Nie o myślenie proszę (muz. Marcin Styczeń, sł. Ernest Bryll) 3’09
11. Choćby was opuścili (muz. Marcin Styczeń, sł. Ernest Bryll) 2’13
12. Uciekali błogo (muz. Marcin Styczeń, sł. Ernest Bryll) 1’40
13. Pomiędzy nami (muz. Marcin Styczeń, sł. Ernest Bryll) 3’01
14. Z gitarą chłopcy idą (muz. Marcin Styczeń, sł. Ernest Bryll) 2’05
15. Oj, gębo moja (muz. Marcin Styczeń, sł. Ernest Bryll) 2’25

Autor Marcin Styczeń, Ernest Bryll

24,39 zł

Produkty powiązane

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć