Ksiądz Bosko – myśli na dobranoc

• 100 świadectw i refleksji, aby pogodnie zakończyć dzień.

Słówka na dobranoc są tradycją wybitnie salezjańską. Przed paroma laty ówczesny przełożony generalny salezjanów ks. Pascual Chávez Villanueva, powiedział: „Słówko jest nie tylko wypowiedzianym wieczorem dobrym słowem, podaniem informacji czy pozytywnego przekazu. Dziś przyzwyczailiśmy się do szybkiego rytmu życia. Wielkim zagrożeniem jest nadmierna aktywność – nowe bałwochwalstwo – które powoduje, że u końca dnia często odczuwamy frustrację, zmęczenie fizyczne, stres psychologiczny i pustkę duchową. Słówko pomaga więc dokonać podsumowania, unikając rozproszenia i fragmentaryzacji (...), pomaga w świetle wiary odczytać życie, dzieje”.

Jeśli nie ma kogoś, kto powiedziałby nam coś na dobranoc, pomóc nam może ta książka. Jest to zbiór 100 niepublikowanych dotąd świadectw, złożonych pod przysięgą podczas procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego księdza Bosko. Każde z nich odwołuje się do epizodów, wydarzeń czy wystąpień (ułożonych tematycznie); dodatkowo opatrzonych refleksją końcową. Może się przydać każdemu osobiście, ale nade wszystko wychowawcom, rodzicom i animatorom.

Claudio Russo, współpracownik salezjański, jest autorem artykułów i książek przybliżających zagadnienia i biografie osób związanych z salezjanami. Napisał między innymi takie książki, jak: „Michał Magone”, „Francesco Besucco”, trzy książeczki z serii „Don Bosco incontra i ragazzi” i „Come educava Don Bosco”. Od wielu lat współpracuje z czasopismem „Il Tempio di Don Bosco”.

Autor Claudio Russo
Rok wydania 2012
Liczba stron 120
Format 110x185
Waga 100

12,57 zł

Produkty powiązane

365 kwiatków Księdza Bosko

33,33 zł -40%
20,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 35.00 zł
  • -40%

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć