• Obniżka

Spotkać księdza Bosko

Włochy, Piemont, rok 1825, dziewięciolatek widzi we śnie bawiące się na podwórzu dzieci, które przeklinają. Wdaje się z nimi w bójkę, a wtedy ukazuje się majestatyczny pan, pouczający go, że jedynie łagodnością i miłością może wpłynąć na zachowanie łobuzów. To spotkanie w sennym widzeniu wyznacza drogę powołania Janowi Bosko. Zostaje kapłanem i wkrótce udziela się w Turynie na rzecz setek młodych ludzi, nazywanych obecnie „dziećmi ulicy”.

Dzieje św. Jana Bosko w pigułce ‒ tak można opisać tę bardzo syntetyczną biografię świętego. Autor, Giuseppe Ghiberti, obrazowo i ze znajomością rzeczy przedstawia życie oraz dzieło założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego, odwołując się do źródeł z jego czasów. Jego ksiądz Bosko to człowiek bez reszty oddany młodym, inicjator wielu dzieł, wychowawca, pisarz, kapłan i święty. Na pewno nie heros i showman.

Giuseppe Ghiberti (ur. 1934) – kapłan archidiecezji turyńskiej i wykładowca Nowego Testamentu w Turynie i Mediolanie, członek Papieskiej Komisji Biblijnej oraz rzecznik diecezjalny ds. Całunu Turyńskiego.

Autor Giuseppe Ghiberti
Rok wydania 2018
Liczba stron 168
Format 135x205
Oprawa miękka
Waga 188

24,90 zł -15%

21,17 zł (brutto)

Produkty powiązane

Komentarze

Napisz swoją opinię

Spotkać księdza Bosko

Napisz swoją opinię

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również