Poemat dobroci

Mamy przed oczyma postać Sługi Bożej, siostry Laury Meozzi, która kierowała prowincją polską Córek Maryi Wspomożycielki (Salezjanek Księdza Bosko) z mądrością, męstwem i nadzwyczajną dobrocią. Wśród wielu trudności, zwłaszcza w czasie drugiej wojny światowej i w latach powojennych, żyła całkowitym zawierzeniem Bogu, żarliwą miłością do Jezusa Eucharystycznego i Maryi Wspomożycielki. Jej życie nieustannej modlitwy i czynnej miłości wobec wszystkich potrzebujących jest pociągającym wzorem także dla współczesnego Kościoła i świata. Jej granitowa wierność powołaniu matki i wychowawczyni salezjańskiej może być dzisiaj wezwaniem nie tylko dla Rodziny Salezjańskiej i dla wszystkich osób konsekrowanych, lecz także dla wychowawców, rządzących i dla wszystkich chrześcijan.

W życiu matki Laury Meozzi jaśnieją wszystkie cnoty typowe dla charyzmatu salezjańskiego. Ich nadzwyczajność i „heroiczność” nie objawia się jednak w wielkich i nadzwyczajnych czynach, ale w codziennej heroicznej wierności wobec woli Bożej. Jej życie jest klasycznym przykładem chrześcijańskiego heroizmu w codzienności. Żyła zwyczajnie jako dobra siostra i wzorowa przełożona. Ale w tej zwyczajności była osobą nadzwyczajną. Całe jej życie było drogą świętości, wierności powołaniu Bożemu i nadzwyczajnej dobroci. Mimo licznych odpowiedzialności i niesprzyjających okoliczności zewnętrznych pozostała zawsze wierna i oddana pokornie służbie sióstr, dzieci i wszystkich, którzy potrzebowali pociechy i rady.

Autor s. Jadwiga Jakubiec
Rok wydania 2011
Liczba stron 264
Format 148x210
Waga 350

16,00 zł

Produkty powiązane

Komentarze

Napisz swoją opinię

Poemat dobroci

Napisz swoją opinię

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć