• -50%

Ku zbawieniu. Myśli świętych i błogosławionych

Współczesne czasy rodzą potrzebę przybliżania myśli uznanych, wyniesionych na ołtarze autorytetów moralnych. Myśli Świętych przewodników wiary i naszych pośredników przed Bogiem stanowić mogą dla wielu wartość zarówno duchową, jak i praktyczną. Początki zbiorów mądrych rad sięgają odległej starożytności i starotestamentowych źródeł, które odnajdujemy w Księdze Przysłów, Księdze Koheleta, Księdze Mądrości czy też w Eklezjastyku. Z czasem łączono ten dorobek objawionej myśli judaistycznej z myślą filozoficzną pisarzy i myślicieli greckich czy rzymskich, a później – także chrześcijańskich świętych, doktorów Kościoła.

Niniejszy zbiór zawiera ponad 5280 cytatów 123 świętych i błogosławionych – zamieszczonych w 118 tematycznych podrozdziałach. Myśli świętych i błogosławionych niech służą nam przykładem i pomocą w zmaganiach z trudami życia, w dążeniu do doskonałości i odnajdywaniu sensu naszej ziemskiej egzystencji. Stanowią też pożyteczne wskazówki i rady oraz cenne pouczenia, które pozwalają nasze życie uczynić bardziej refleksyjnym, pełniejszym i bogatszym, a przy tym zgodnym z duchem Ewangelii.

Wielu Autorów myśli zawartych w niniejszym zbiorze kanonizował i beatyfikował nasz Wielki Rodak – Jan Paweł II. Stanowią oni dla nas wszystkich niezrównane wzorce heroicznych postaw ludzi wiary ostatnich czasów. Ich myśli, przejawiające niezłomność wiary i umiłowanie Chrystusa, stanowić mogą także wyjątkową pomoc w działaniach edukacyjnych i ewangelizacyjnych.

Autor Jan Nitecki
Rok wydania 2005
Liczba stron 440
Format 170x240
Waga 740

26,67 zł -50%

13,33 zł

Produkty powiązane

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć