• Nowy

"Don Bosco" luty 2020

W lutowym numerze:

  • Pierwszy dokument w całości poświęcony ekologii powstał w 1972 roku i został przez papieża Pawła VI przesłany na Szczyt Ziemi w Sztokholmie. Pokazywał on kwestię ekologiczną jako wyzwanie etyczne. Czy katolik powinien być ekologiem? Odpowiada ojciec dr Stanisław Jaromi, franciszkanin zaangażowany w chrześcijańską edukację ekologiczną.
  • Zostań mistrzem w przyjaźni, jak Jan Paweł II. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy, jak duży może być wpływ dorosłych krewnych czy znajomych na wychowanie naszych dzieci.
  • Jak wychować uczucia? Formacja sfery emocjonalnej to istotny element wychowania. Emocje i uczucia spełniają bowiem niezwykle ważną rolę w życiu człowieka. Są one jednym z podstawowych sposobów kontaktowania się danej osoby z samą sobą oraz z innymi osobami – pisze ks. Marek Dziewiecki.
  • Poradniki dla nauczycieli, rodziców i dotyczące świata mediów.
  • I jak co miesiąc: ks. Marek Chmielewski o systemie wychowawczym św. Jana Bosko, ks. prof. Piotr Łabuda o tym jak powstała Biblia, porady szkolnego pedagoga i katechety, felietony Piotra Legutki i Tomasza Terlikowskiego.

ZACHĘCAMY: do pisma dołączony jest specjalny dodatek „Boska troska” dla rodziców mających dzieci w przedszkolu.

Informacje dotyczące prenumeraty są w piśmie oraz na www.donbosco.pl.

4,50 zł (brutto)

Produkty powiązane

Komentarze

Napisz swoją opinię

"Don Bosco" luty 2020

Napisz swoją opinię

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również