• Nowy

"Don Bosco" grudzień 2019

W grudniowym numerze:

  • Wywiad z kard. Dziwiszem o wspólnych świętach z Janem Pawłem II, który przywiązany był do tradycji, kochał polską religijność i kulturę. Niektóre zwyczaje wprowadził do Watykanu i są wciąż obecne. Kardynał mówi, że jeśli przyjmiemy do końca to, czego nauczał św. Jan Paweł II, możemy spokojnie patrzeć w przyszłość.
  • „Nie zagub dziecka w sieci” – akcja Państwowego Instytutu Badawczego NASK pod patronatem resortu cyfryzacji. Jej celem jest zachęcanie rodziców do towarzyszenia dzieciom w ich życiu online. To od dorosłych w dużym stopniu zależy, czy będą one umiały prawidłowo funkcjonować w świecie cyfrowym.
  • O atmosferze Bożego Narodzenia, gdy na dworze ponad 23°C, a od śnieżnej Polski ponad 12 000 kilometrów! O świętach w Afryce pisze wolontariuszka, która na nowo odkrywa Boże Narodzenie.
  • Poradniki dla nauczycieli, rodziców i dotyczące świata mediów.
  • I jak co miesiąc: ks. Marek Chmielewski o systemie wychowawczym św. Jana Bosko,  ks. prof. Piotr Łabuda o dziejach powstawania Ewangelii, porady szkolnego pedagoga i katechety, felietony Piotra Legutki i Tomasza Terlikowskiego.

ZACHĘCAMY: do pisma dołączony jest specjalny dodatek „Boska troska” dla rodziców mających dzieci w przedszkolu. Bieżące tematy: jak dawać dziecku miłość i jak uczyć je miłości; postawa stojąca w liturgii wyrazem uszanowania; co ojciec może dać synowi.

Informacje dotyczące prenumeraty są w piśmie oraz na www.donbosco.pl.

4,50 zł (brutto)

Produkty powiązane

Komentarze

Napisz swoją opinię

"Don Bosco" grudzień 2019

Napisz swoją opinię